O autorze
Agata Kwiatkowska - z powołania społeczniczka i aktywistka z wykształcenia politolog i specjalista zdrowia publicznego. Członkini zarządu Fundacji Edukacji Społecznej. Obecnie pracę zawodową łączy z pisaniem doktoratu w Instytucie Studiów Społecznych im. Profesora Roberta B. Zajonca na Uniwersytecie Warszawskim. Aktywnie działa na rzecz rozwoju filozofii redukcji szkód w polskiej nauce, a także polityce społecznej i zdrowotnej w kraju i za granicą.

8 seks stereotypów 50 +

www.projekttest.pl
Na temat osób w wieku tak zwanym „poprodukcyjnym” krążą rozmaite stereotypy. Część dotyczy życia zawodowego, część związanych jest ze zdrowiem, jeszcze inne dotykają sfery obyczajowej. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych postanowiłam przypomnieć 8 najczęściej spotykanych i najbardziej niedorzecznych stereotypów dotyczących życia seksualnego osób po 50-tce. Krótko mówiąc, dozwolone do lat pięćdziesięciu.

#fałsz1 Pięćdziesiątka to najwyższa pora na seksualną emeryturę.

#fałsz2 Potrzeby seksualne maleją wraz z wiekiem, a po 50-tce spadają praktycznie do zera.

#fałsz3 Miłość w wieku dojrzałym sprowadza się do pocałunków w policzek i wspomnień z okresu „szalonej młodości”.

#fałsz4 Mężczyzna po 50-tce, jeśli chce zaliczyć jakieś „bara-bara”, musi szukać młodszej partnerki.

#fałsz5 Kobieta po 50-tce ma pod górkę. Staje przed alternatywą: „desperatka” albo „ciotka klotka”.

#fałsz6 Po 50-tce nie przystoi pytać o seks.

#fałsz7 Seks po 50-tce ma swoje plusy, nie trzeba się zabezpieczać.

#fałsz8 Test na HIV? Po 50-tce mnie to nie dotyczy.

Na szczęście moje i Wasze, bo umówmy się każdy będzie kiedyś 50 plus, w tym roku Projekt Test postanowił rozprawić się z tymi krzywdzącymi i nieprawdziwymi opiniami.

W jaki sposób dowiemy się już 1 grudnia 2014, tego dnia odbędzie się premiera „Manifestu 5.0: Chcemy całego życia”. Social Support Association, organizatorzy tegorocznej kampanii zachęcają do śledzenia profilu na facebooku, gdzie z wyprzedzeniem będzie można dowiedzieć się wszystkiego o tegorocznej edycji.
Trwa ładowanie komentarzy...